Allied Works لایه‌های ماسه‌سنگ برای نمای موزه پنسیلوانیا قرار داده است

Allied Works لایه‌های ماسه‌سنگ برای نمای موزه پنسیلوانیا قرار داده است

استودیوی معماری بروکلین Allied Works ساختمانی با فرم های جعبه ای به هم پیوسته با روکش ماسه سنگ و فولاد برای موزه هنر پالمر در پارک دانشگاه، ایالات متحده ایجاد کرده است.

این سازه وسیع به عنوان خانه ای برای مجموعه های هنری دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا (ایالت پنسیلوانیا) عمل می کند که گالری ها و مکان های ذخیره سازه 73000 فوت مربعی (6781 متر مربع) را پر می کند.

نمای هوایی سازه ماسه سنگینمای هوایی سازه ماسه سنگی
Allied Works یک موزه برای دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا ایجاد کرده است

این شامل یک سری اشکال جعبه‌ای با ارتفاع‌های مختلف است – که توسط استودیو “رگ‌ها” نامیده می‌شود – که در مجاورت چشم‌انداز جنگلی درخت‌کاری و باغ‌های گیاه‌شناسی پردیس گسترده شده‌اند.

پوشش های مستطیلی آن در وسط شکسته شده است و دو عنصر اصلی توسط یک روگذر محصور به هم متصل شده اند که از زیر آن مسیر اولیه به درختکاری می گذرد تا سازه مانند یک دروازه عمل کند. جلد کوچکتر از دو جلد شامل دفاتر اداری موزه است.

نمای ساختمان برفی با مجسمهنمای ساختمان برفی با مجسمه
این موزه با ماسه سنگ منطقه ای و فولاد ضد زنگ پوشیده شده است

شرکت Allied Works بیشتر ساختمان را با ماسه‌سنگ منطقه‌ای پوشانده است، که هدف آن ایجاد ارتباط با بسیاری از ساختمان‌های سنگی و آجری اوایل قرن نوزدهم پردیس است.

با این حال، فرم ساختمان کاملاً معاصر است، با تغییرات ارتفاع زمین ساختی بین غرفه‌های مختلف درون سازه. به گفته Allied Works، چیدمان سازه برای ادامه الگوهای سایت و ایجاد ارتباط بین هنر و منظره انتخاب شده است.

گالری دو ارتفاع در موزهگالری دو ارتفاع در موزه
دارای دو طبقه با فضاهای دوبلند در سرتاسر آن است

صفحه‌های فولادی ضد زنگ در جلوی پنجره‌های نما نصب می‌شدند که به نمای سنگی یکدست تغییر می‌داد. آنها همچنین عملکردی عملی برای محافظت از هنر داخل در برابر نور مستقیم خورشید دارند.

در داخل، پلان طبقه در دو سطح بالای زمین گسترده شده است. برخی دارای دو طبقه مجزا برای فضای گالری و امکانات رفاهی هستند، در حالی که برخی دیگر – مانند لابی و گالری های منتخب – دارای دو ارتفاع هستند.

ماسه سنگ نمای بیرونی تا لابی ادامه می یابد که دارای کفپوش ترازو است. تمامی فضاهای گالری دارای کفپوش بلوط و کیس هستند.

بسیاری از فضاهای گالری دارای نورگیر هستند و از ردپای طولانی ساختمان برای به حداکثر رساندن نور طبیعی بهره می برند. برای کمک به حفظ آثار هنری، پنجره‌های سقفی با سایه‌های پارچه‌ای متفرق تجهیز شدند.

گالری سبز در موزهگالری سبز در موزه
نورگیرها با پرده های پارچه ای پوشیده شده بودند

این موزه دارای 20 گالری برای نمایش هنر آمریکایی، آسیایی و اروپایی و همچنین بخشی به شیشه معاصر است. برای این منظور، موزه دارای یک چیدمان مخصوص سایت توسط هنرمند شیشه‌ای آمریکایی دیو چیهولی است که پلکان لابی موزه را “لنگر” می‌کند و شامل گل‌های شیشه‌ای است که از باغ‌ها مطلع شده‌اند.

به گفته تیم موزه، این موزه همچنین با یک “بوم دیجیتال جمعی” افتتاح می شود که در آن بازدیدکنندگان دعوت می شوند تا گیاهانی را رنگ کنند که سپس با عناصر متحرک و شنیداری به نمایشگر دیجیتال اضافه می شوند.

موزه پالمر در شبموزه پالمر در شب
هم مرز با درختکاری دانشگاه است

این موزه قرار است در تاریخ 1 ژوئن 2024 به روی عموم باز شود.

پروژه های دیگر Allied Works شامل یک بنای یادبود کهنه سربازان در کلمبوس، اوهایو و یک مرکز موسیقی عظیم با لباس های برنزی در کانادا است.

عکاسی توسط جرمی بیترمن است.

منبع: https://www.dezeen.com/2024/04/10/allied-works-palmer-pennsylvania-museum/

توسط دکور

دکوراسیون