12 اشتباه بزرگ رایج در دکوراسیون اتاق خواب دیجی‌کالا مگ | azindekor

اما از جمله ترکیباتی است که می تواند اتاق خواب ما را به سمت لوکس بودن برده و متحول کند. وجود تابلو نقاشی در این دکوراسیون و هماهنگی آن با رنگ دیوار اتاق، روتختی و میز می تواند برای کسایی که علاقه‌ مند به سادگی هستند ایده مناسبی باشد. عکس بالا یکی دیگر از دکوراسیون‌ های ساده برای اتاق خواب دختران بزرگسال می باشد. استفاده از این دکوراسیون برای کسانی که اتاقی کوچک دارند و به کتابخانه و تزئینات به خصوصی علاقه ندارند مناسب می باشد. پرده اتاق خواب، بهتر است به راحتی باز و بسته شود و مانع باز شدن پنجره نباشد. به دلیل اینکه لباس ها و کلیه اشیاء شخصی که می پوشیم و مصرف می کنیم در داخل اتاق خوابمان قرار دارد لازم است یک آینه در اتاق وجود داشته باشد تا بتوانیم شکل ظاهری خودمان را مشاهده بکنیم .

محله زندگی خود را با چه معیارهایی انتخاب کنیم؟

اما امروزه نیز بیشتر شاهد دکوراسیون اتاق خواب ساده ایرانی و خارجی هستیم که در آنها مدل تخت خواب های کم ارتفاع و تم خاکستری حکمرانی می کند. به طور کلی با به حداقل رساندن شلوغی و اجتناب از وسایل بزرگ و رنگی رنگی می‌توانید یک اتاق خواب شیک و ساده و در عین حال کاربردی داشته باشید. با رعایت مواردی که برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک گفته شد به راحتی اتاق خواب کوچک، مینیمال و شگفت‌انگیزی خواهید داشت. یکی از مواردی که معمولا در خرید و طراحی مبلمان مورد استفاده در اتاق خواب مورد توجه قرار نمی گیرد، اما در واقع در ظاهر اتاق خواب بسیار تاثیر گذار خواهد بود، ارتفاع تخت خواب است! تخت خواب های بلند در اتاق خوابی بزرگ و وسیع، فضا را پر کرده و مکانی زیبا تر ایجاد می کنند، اما در اتاق خواب های کوچک به خصوص اتاق های باریک بهتر است که تخت خواب های کوتاه را انتخاب کنید.

http://belaltour.ir

استفاده از فرشی که اندازه کوچکی داشته باشد و یا در مقابل اندازه بزرگی داشته باشد که تمام سطح اتاق را پر کند، انتخاب مناسبی نمی باشد. چه سلیقه کلاسیک یا مدرن داشته باشید، قطعا چندین مجسمه می توانند توجه شما را به خودشان جلب کنند. استفاده از مرکز اتاق به عنوان جایی برای قرار دادن تختخواب، اتاق را دلبازتر می‌کند به خصوص اینکه اطراف تخت در اتاق های کوچک خالی از وسایلی مانند کمد و… باشد. مثلا یک دیوار شاخص داشته باشیم و روی آن را با کارهای هنری زیبا و حتی کاغذ دیواری دلپذیرتر و زیباتر سازیم. اگر در اتاقمان جایی برای پاتختی نداریم، انتخاب شلف یا قفسه‌های دیواری می تواند چیدمان اتاقمان را زیبا کند.

نورپردازی اتاق خواب به سبک مدرن

قانون طلایی در مجله خبری آذین دکور دکوراسیون اتاق خواب؛ با آن چه عاشق آن هستید، زندگی کنید. بله بعد از در نظر گرفتن مولفه استاندارد و کاربردی بودن در خرید وسایل اتاق خواب، باید عاشق آنها باشید تا بتوانید سال ها آنها را به عنوان عنصری از دکوراسیون منزل خود بپذیرید. اما این نکته مهم در مورد وسایل اتاق خواب اهمیت ویژه ای پیدا می کند. رنگ سفید دارای طیف مختلفی ازسفید درخشان تا سفید خامه‌ای دارد که هر کدام نسبت به سلیقه مشتری انتخاب و اجرا خواهد شد. به طور کلی ایجاد کنتراست کم‌تر که به معنی تضاد رنگی است، به بزرگ‌تر نشان دادن فضا کمک خواهد کرد.

اگر اتاق خواب کوچکی دارید و جای کافی برای تخت ندارید می توانید از تخت تاشو در داخل کمد دیواری استفاده کنید . بخشی از کمد دیواری برای کفش ، بخشی برای آویز لباس ، بخشی برای جاسازی کیف ، بخشی به صورت کشو برای قرار دادن لباسها و دیگر موارد مورد نیاز قابل طراحی است . فرش‌ داخل اتاق جنبه تزیینی هم دارد بنابراین بهتر است در انتخاب سبک و رنگ آن دقت کنید تا با دکوراسیون اتاق خواب شما همخوانی داشته باشد. اگر دیزاین اتاق خواب شما سنتی و کلاسیک است بهتر است از فرشهای دست بافت ابریشم یا طرح سنتی استفاده کنید و اگر سبک دکوراسیون اتاق خواب مدرن و مینیمال است بهتر است، فرش‌های مدرن با رنگهای خنثی را خریداری نمایید. با استفاده از سطوح انعکاسی فضای اتاق خواب کوچک را دو برابر بزرگتر کنید.در دکوراسیون اتاق خواب کوچک از وسایل آینه‌کاری‌شده، پوشش دیواری بازتابنده و میزهای کنار تخت آینه‌کاری شده استفاده می شود تا بزرگ‌تر از آنچه هست، بنظر برسد.

  • مس، نقره، کروم و نیکل با سطوح چوبی جفت می‌شوند تا حس و حال صنعتی فضا را حفظ کنند.
  • دکوراسیون متقارن، ساده و متعادل می تواند صرفه جویی قابل توجهی در یک اتاق خواب کوچک داشته باشد و مهمترین مورد از۲۰پیشنهاد ویژه دکوراسیون اتاق خواب را به ما یادآوری کند.
  • در طراحی دکوراسیون خواب مستر نیز به دلیل متراژ بالا چنین فضایی در نظر گرفته می‌شود.
  • اگر در اتاقمان جایی برای پاتختی نداریم، انتخاب شلف یا قفسه‌های دیواری می تواند چیدمان اتاقمان را زیبا کند.
  • اولین موردی که باید زمان طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال به آن توجه کرد، رنگ اتاق خواب و هماهنگی آن با وسایل موجود در اتاق است.

توسط دکور

دکوراسیون