10 ویژگی اصلی دکوراسیون کلاسیک اروپایی

همانطور که گفتیم به دلیل استفاده از وسایل لوکس و شلوغی در سبک کلاسیک و همچنین استفاده زیاد از چوب که معمولا به رنگ قهواه ای هستند، نور و درخشش اهمیت زیادی دارد. در قسمتهای قبلی به این موضوع اشاره کردیم که بهتره تمامی فضاهای خانه از سبک واحدی پیروی کنن اما وقتی یک جوان یا نوجوان در خانواده دارین، انجام چنین کاری کمی سخت به نظر میرسه، چون اونها میخوان اتاق خواب مخصوص خودشون رو داشته باشن و اگر از لحاظ روانشناسی به قضیه نگاه بکنیم، باید بهشون حق داد و سختگیری نکرد. به طور معمول هر سبکی از طراحی داخلی و معماری خاصی پیروی میکند. مبلمان شما همانند سبک طراحی و معماری منزل شما باید از سبک کلاسیک پیروی کند.

برای اینکه فضای سرویس بهداشتی شما بیشتر به صورت کلاسیک به نظر برسد، به سراغ روشویی های کابینت دار بروید و انواع دیگر را فراموش کنید. برای حمام کلاسیک هم شرایط تا حد زیادی شبیه به همان سرویس بهداشتی است. شما باید در حمام کلاسیک از قاب آینه، وان، شیرآلات و چراغ های متناسب با هم استفاده کنید. همچنین شما میتوانید برای نمای کلاسیک اتاق خوابتان از سایر وسایل مانند میز توالت، کمد و میز درآور متناسب با ایده تخت خواب خود، انتخاب و تهیه کنید تا دکوراسیون کلاسیک شما تکمیل شود. در دکوراسیون کلاسیک بهتر است از پرده های بلند و عمودی تا کف برای پنجره ها استفاده کنید و از کنار پرده هایی با رنگ های گرم مانند قرمز، سبز، قهوه ای و … از این طیف رنگ ها میتوان به محبوب ترین آن ها که شامل: طلایی، کرم، خاکستری، هلویی، قرمز، زیتونی، قرمز، صورتی مات، قهوه ای، سبز، ابی و …

زیاده روی نکنید. از ظروف پذیرایی لوکس و قدیمی استفاده نمایید. معمولا بر روی قسمت های تاج، دسته و پایین مبلمان از منبت کاری به وفور استفاده میشود که ظاهر مبل را شکیل تر و زیبا تر میکند. از آنجاییکه منبت کاری روی مبلمان با دست انجام میشود، چوب به کار برده شده باید مرغوب باشد تا در حین کار منبت کاری آسیب نبیند. متریال های قدیمی و طبیعی مانند چوب حضور چشمگیری در آن دارند. شما برای ایجاد نور و درخشش در منزل خود لازم است از وسایلی مانند شمعدان و لوسترهای کریستالی، طلایی، برنزی و مسی درچیدمان خود به کار ببرید.

در این جا برای درک بهتر تفاوت دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی باید مفهوم طراحی داخلی را به صورت کامل متوجه شویم. نیز استفاده میشود که طرح های آن بیشتر به صورت دورانی و گرد می باشد. سقف نصف فضای دیوارهای اتاق خواب را شامل میشود پس توجه کردن به آن از اهمیت زیادی برخوردار است به خصوص زمانی که ما روی تخت دراز میکشیم اولین جایی که میبینم سقف اتاق خواب است . معمولا فضای داخلی این آشپزخانه ها، مانند صنایع دستی منحصر به فرد به نظر میرسد. هر طیفی از رنگ سبز مانند لمس حس فصل بهار است و میتوان از این رنگ به مقدار مشخصی استفاده کرد استفاده ازین رنگ برای بخشی از خانه شما توصیه میشود. از این طرحها استفاده میشود. از پنجرههای مشبک گرفته تا کاشیکاریهای سقف و طاق… پردهها، بهنوعی لباسهای خانه شما محسوب میشوند، خصوصاً اگر پنجرههای بزرگی دارید و پردههای نشیمن و پذیرایی بلند و عریضی در خانه شما آویخته است. بنابراین طراحی و فضاسازی مناسب برای معاشرت، دورهمی، تماشای تلویزیون، بازی و سرگرمی در فضای پذیرایی باید با توجه به ویژگیهای مدل خانه از نظر فرم و اندازه، سلیقه صاحبخانه و اصول دکوراسیون، به درستی انجام بگیرد.

سایر لوازم نیز به صورت چوبی و در ابعاد متناسب با فضا قرار دارند. برای سطوح فلزی ای مثل سینک آشپزخانه بهتر هست که دیگه از انتخاب ابعاد بسیار بزرگ دست بکشین. این سبک اتاق خواب معمولاً به صورت تک رنگ انتخاب شده و طراحی میشود، بنابراین شگفتی فوق العادهای را با همین تک رنگ به وجود می آورد. تا حد امکان از رنگ های گرم به جای رنگ های خنثی استفاده کنید تا میزان شباهت آن به سبک مدرن و مینیمال به حداقل برسد. رنگ در سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی به عنوان یکی از المان های اصلی دکوراسیون کلاسیک همیشه مورد توجه طراحان قرار میگیرد. با وجود سبکهای مختلف و ایدههای نو، اما هنوز هستند کسانی که مشتاقانه به دنبال دکور خانه به سبک کلاسیک هستند. 2. 1- تعادل و تقارن در دیزاین و چیدمان لوازم آن وجود دارد. به این گونه که تمام لوازم و مبلمان به صورت جفت هستند.

پارچههای ساتن و مخمل برای پرده دو ویژگی بارز دارند. برای اینکه فضای اتاق خواب شما از سبک کلاسیک پیروی کند، شما باید از تخت خواب هایی که بر روی چوب آنها از هنر منبت کاری استفاده شده به همراه پارچه مخمل استفاده کنید. بارز ترین ویژگی آشپزخانه کلاسیک، کابینت های چوبی لوکس و شیکی است که روی درب و نمای آنها با هنر منبت کاری تزئین شده است. 1. در طراحی چیدمان داخلی کلاسیک از کوچک ترین بخش های خانه گرفته تا اصلی ترین و بزرگ ترین قسمت های آن باید جزئیات بسیار دقیق رعایت شود. هنگام طراحی یک اتاق، آن را به ۴ قسمت تقسیم کنید و تمامی مبلمان خود را به طور مساوی در این چهار بخش قرار دهید. به طور مثال قراردادن کنسول در اتاق پذیرایی علاوه بر اینکه باعث نظم در منزل میشود، یک پارامتر مهم برای دکوراسیون سبک کلاسیک به حساب میآید. در گذشته وسایلی که به سبک کلاسیک طراحی میشدند اغلب از جنس فلز و یا برنز و چوب بودند ولی امروزه آینه کنسول و اکسسوریهایی با جنس فایبرگلاس در بازار موجود میباشند که با طرح و نقش و جزئیات به سبک کلاسیک طراحی شدهاند.

گچ بری های روی دیوار، سقف و ستون ها یکی دیگر از ویژگی های معماری و دکوراسیون کلاسیک است. ستون ها را با رنگ های روشن رنگ آمیزی کنید تا طول آن ها بلندتر به نظر برسد. پرده ها مطابق با سلیقه شما از رنگ های تیره تا روشن قابل اجرا هستند. رنگ سف باید به نسبت دیگر بخش ها و حتی خود دیوار روشن تر باشد. طراح داخلی باید قابلیت برنامهریزی و اجرای پروژه، تصمیمهای عملکردی را داشته و با پیمانکار و کارفرما همکاری کند و تمام کارها بنا به نظر خود آنها انجام شود. ما در این مطلب ایدههای متنوعی را برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دونفره به شما معرفی خواهیم کرد که مطمئنا میتواند کمی از دغدغههای شما کم کند. بهتر است فضای اتاق نشیمن خود را با وسایل لوکس و گران قیمت تزئین کنید تا زیبایی بصری خاصی را در فضا حاکم کند. معمولا تمام وسایل و تزئینات درسبک کلاسیک، لوکس و گران قیمت هستند.

پردههای کلاسیک و تشریفاتی معمولا نقش و نگارههای شلوغ و پیچیده دارند و بیشتر برای پنجرههای بلند و بزرگ انتخاب میشوند. به این نکته مهم توجه داشته باشید که اکسسوری ها و تزیینات شاخصی که در مجاورت دکور آشپزخانه واقع می شوند، لازم است به لحاظ رنگی و موضوعی تناسبی با کابینت ها و سایر اجزای دکور آشپزخانه داشته باشند که در خصوص این انتخاب تا حدودی به اشتباه عمل شده است. زیباسازی دکوراسیون داخلی منزل به معنای هماهنگ سازی اجزای داخلی منزل برای دلنشین تر شدن فضای داخلی خانه است. با استفاده از این نرم افزار می توانید طرح های دوبعدی بزنید و زمانی که طرحتان به پایان رسید، تمام جزئیات را مرور کرده و نحوه ترکیب اجزای مختلف با همدیگر را بررسی کنید. تا از رقم خوردن ظاهر نازیبای ساختمان به مرور زمان جلوگیری شود. دکوراسیون آشپزخانه به سبک کلاسیک باعث ایجاد فضایی فوق العاده شیک، باشکوه و با وقار میشود. مبل های مناسب در سبک کلاسیک دارای تاج و پایه های منبت کاری شده و از جنس چوب می باشند.

اگر شما تصمیم گرفته اید که منزل خود را به سبک کلاسیک طراحی کنید، باید تمام پارامترهای دکوراسیون کلاسیک را در فضای منزل خود اجرا کنید تا همه این ها در کنار هم، شما را به فضای سبک خانه های روستیک قدیم نزدیک تر کند. شاید بتوانید جزئیات و المان های کوچکی را در آن تغییر دهید اما کلیت کار بر همان سبک ساده و زیبای کلاسیک پیش خواهد رفت. البته برای اینکه بتوانید جذابیت بصری به فضای خود اضافه کنید، میتوانید انواع کاغذ دیواری طرحدار را برای دیوار پشت تختها بکار ببرید. برای تزئین داخلی دیوار ها ایده های بسیاری وجود دارد که مناسب ترین آن ها برای سبک کلاسیک عبارتند از: گچ بری ها، پنل های چوبی، پارچه ها و قالیچه های دیواری، شمعدان ها، کاغذ دیواری های طرح کلاسیک و … لوسترهای متناسب با سبک کلاسیک، معمولا از جنس فلزهایی به رنگهای طلایی، نقرهای و برنجی، جنس چینی و کریستال طراحی و ساخته میشوند تا خود به تنهایی حس جلال و شکوه را منتقل کنند. در این سبک معمولا مبلمان، لوازم و اکسسوری ها به صورت جفت استفاده شده و در روبهروی یکدیگر قرارمیگیرند.

در واقع، دو ویژگی مهم تخت خواب های کلاسیک، وجود منبت کاری روی تاج و دسته های ستونی تخت خواب است. زیرا این نوع چینش فضای صمیمی و دوستانهای را به وجود میآورد. سعی داشته باشید نوع وسایل و ابزاری که در اتاق کار شما قرار می گیرند، مانند میز، صندلی، کمد و فایل های اداری، با توجه به ابعاد و فضایی که در اختیار دارید خریداری شوند. برای این منظور میتوانیم در موتورهای جستجویی مانند گوگل یا حتی در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام بدنبال شرکت دکوراسیون داخلی بگردیم. تابلوهای سلطنتی به صورت تابلو نقاشی یا تابلو فرش معمولاً سبکهای خاصی دارند و در آنها داستانی از پادشاهان و شخصیتهای سلطنتی به تصویر کشیده شده است.

معمولا در این سبک از رنگ های فاخر و گرم مانند سفید، کرمی، خاکستری، طلایی، شیری، نقره ای، زیتونی، ارغوانی و سفید صدفی استفاده میکنند. اصالت، آرامش، حس راحتی و فضای دنج را در سبک دکوراسیون کلاسیک می توانید بیابید؛ رنگ های مورد استفاده در آن ملایم و در طیف رنگ های کرمی، خاکستری، بژو زیتونی است. بنابراین ، ترکیبی از سایه های روشن و تیره همان پالت را انتخاب کنید و از آن با رنگ خنثی مانند سفید برای ملایم شدن استفاده کنید. اشاره داشت. با استفاده از رنگ های ملایم صلح و امنیت را در خانه داشته باشید. ما در ادامه به تک تک المان های سبک کلاسیک در طرحی و اجرای دکوراسیون داخلی اشاره میکنیم. از جمله وسایلی که در این راستا می توانند مورد استفاده قرار بگیرند می توان به پارتیشن های دکوراتیو، میز کنسول، کتابخانه خانگی، ست مبلمان و میز و صندلی ناهارخوری تان اشاره کرد که اتاق پذیرایی را از اتاق کار یا اتاق ناهارخوری متمایز می سازند. بهترین بخش برای قرار دادن شمعدان ها عبارتند از: روی دیوار، جلوی آینه، رو میز غذاخوری و …

البته اگر به هر دو سبک علاقه داشته باشید می توانید از تلفیق هر دوی این سبک ها استفاده کنید سایت azindekor . یکی از ویژگی های این سبک انتخاب گیاهان گلدار، ساده و سبز همراه با رنگ های ملیح است. از طرف دیگر برای اینکه فضای منزل شما شیک تر به نظر برسد به شما پیشنهاد میکنیم که کنسول، میزعسلی و دیگر کمدهایی که در اتاق نشیمن مانند کمد دیواری و کمد دکوری وجود دارند را در یک تناسب رنگی، انتخاب و چیدمان کنید. برای هماهنگی و تناسب سرویس بهداشتی و حمام با دکوراسیون داخلی کلاسیک بهتر است از کابینت های چوبی با رنگ کرم و قهوه ای استفاده کنید. معمولا رنگ های غالب در طراحی حمام و سرویس بهداشتی کلاسیک رنگ های طلایی، سفید و کرمی هستند. از طرف دیگر معمولا پارچه های تخت خواب کلاسیک از جنس مخمل هستند.

توسط دکور

دکوراسیون