چیدانه دکوراسیون مدرن: کاربردیترین، ساده‌ترین و زیباترین سبک | azindekor

از نیمه ی قرن 20 تا امروز به دلیل سادگی طرفداران زیادی را به خود جذب کرد و بسیار محبوب شد. نورپردازی شامل نصب تعدادی آینه، استفاده از پنجره‌های بزرگ، لوستر‌ها و یا آباژور‌ها می‌باشد. را چوب پنبه کنید و یا برای دیوارهای بین کابینت‌ها سرامیک‌های رنگی برگزینید. اگر از لوازم الکترونیکی به عنوان دکوراتیو استفاده می‌کنید، سعی کنید تا حدی آن را بپوشانید (برای مثال سیم‌های تلویزیون و لوازم صوتی را پنهان کنید) تا فضا دوستانه‌تر به نظر برسد. به یاد داشته باشید که هر مدلی را که انتخاب می‌کنید، اولویت با کیفیت فرش مدرن باشد.

قطعا در ویلای کلاسیکدیده اید که برای کفپوش عمدتا از سرامیک و سنگ استفاده می کنند اما در سبک مدرن می توان از موزاییک و مدل های ساده استفاده کرد. با این حال در هر دو سبک مدرن و کلاسیک از کفپوش های چوبی، سرامیک و مرمر استفاده می کنند و تفاوت آنها در نوع شکل و رنگ است. در ویلای مدرنقطعا دیده اید که سقف ها ساده هستند و عمدتا در یک یا دو سطح ساخته شده اند. دلیل این نوع طراحی سقف در سبک مدرن این است که امکان طراحی و ساخت اسکای لایت و پخش کردن منظم اسپات لایت ها یا چراغ های با تابش نقطه ای به گونه ای که قابل مشاهده باشند وجود داشته باشد. اما در سبک کلاسیک سقف ها می توانند الگو یا تقسیم بندی هندسی خاصی داشته باشند و تزیینات طلایی برای آنها انتخاب شده باشد. در ویلاهای کلاسیک عموما از لوستر به جای چراغ استفاده می کنند.

http://belaltour.ir

میز و صندلی ناهارخوری هم مانند مبل ال از ترکیب دو رنگ طوسی و آبی تشکیل شده است. حتی دیوار کناری میز ناهارخوری هم به رنگ طوسی رنگ‌آمیزی شده و هارمونی جذابی را با المان‌های دیگر ایجاد کرده است. کمد دیواری لولایی هم از قدیم وجود داشت بنابراین با آن آشنا هستید اما امروزه نمونه های مدرن آن در بازار عرضه شده است که می توانید از این مدل هم برای زیبایی هر چه بیشتر اتاق خواب خود استفاده کنید.

۱۵. زرق‌وبرق در کنار سادگی

ما در ادامه این مقاله از ایملک شما را با دکوراسیون مدرن منزل و نکات مهم این طراحی آشنا می کنیم بنابراین اگر قصد طراحی دکوراسیون مدرن را دارید تا پایان همراه ما باشید. کاشی های بین کابینت را هم از بین رنگ های خنثی انتخاب کنید تا اصل سادگی را در دکوراسیون آشپزخانه مدرن رعایت نمایید. بهتر است برای هر کدام از اثاثیه ی کارآمد و ساده ی سبک مدرن فضای مشخص در نظر گرفته شود که محیط خانه خلوت و دور از شلوغی باشد.

  • اگر می‌خواهید ظاهر دل‌پذیری در اتاق ایجاد کنید، می‌توانید به‌جای خرید یک‌ دست مبلمانِ ست، میز و صندلی‌ها را جداگانه تهیه و با هم ست کنید.
  • هرقدر رنگ‌ها سیرتر و توچشم‌تر باشند و از رنگ‌های سیرتری استفاده کنید، زیبایی دل‌نشین‌تری ایجاد خواهید کرد؛ چیزی شبیه به استفاده از رنگ آبی سیر در تصویر بالا.
  • لوسترها اغلب به عنوان یک المان ساده و تنها تزیین سقف مدرن، به ندرت جلو شاخص و برجسته ای دارند و اجزای فلزی و شیشه ای در ساختار آن ها کاملا مشخص است.
  • به یاد داشته باشید که هر مدلی را که انتخاب می‌کنید، اولویت با کیفیت فرش مدرن باشد.
  • در معماری مدرن، کارکرد با ایده‌هایی ترکیب می‌شود که مفاهیم و فرم‌های تاریخی در آن نقشی ندارند.

بسیاری از مجله خبری آذین دکور از مبلمانی با چارچوب فلزی به رنگ نقره‌ای، طلایی و مشکی استفاده می‌کنند که طرح‌های صاف و هندسی دارد. در بسیاری از دکوراسیون‌ها از لامپ‌های آویز فلزی در کنار هم استفاده می‌شود تا فضا روشن و درخشنده به نظر برسد. شاید مانند بسیاری از افراد تصور کنید که در سبک دکوراسیون مدرن امکان استفاده از رنگ‌های گرم و شاد وجود ندارد که تصوری کاملاً اشتباه است. امکان استفاده از رنگ‌های گرم در این سبک از دکوراسیون وجود دارد، اما به شرطی که انتخاب آن هوشمندانه و متناسب باشد.

دکوراسیون مبل پذیرایی مدرن

توسط دکور

دکوراسیون