طراحی آشپزخانه ایرانی؛ بررسی نکات مهم در چیدمان دکوراسیون آشپزخانه سنتی ایرانی معمارنو | azindekor

همچنین مجله خبری آذین دکور با پرده‌ای زیبا، گلدان، ظرف میوه‌ یا سینک جلوی پنجره، دکوراسیون آشپزخانه کوچک را زیباتر کنید. در دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک داشتن فضای کم اهمیت روشنایی و نور را بیشتر می‌کند. در این آشپزخانه‌ها توصیه می‌شود با نصب لامپ‌های رشته‌ای و چراغ‌های LED به قفسه‌ها و زیر کابینت‌ها یا نصب لوستر فضا را زیباتر و بزرگ‌تر نشان دهید.

توجه به نور و تهویه در طراحی آشپزخانه

از آنجایی که از قدیم تا به امروز آشپزخانه یکی از ارکان اصلی خانه به حساب می آمده، طراحی دکوراسیون آشپزخانه نیز اهمیت ویژه ای میان مردم داشته است. اگر به یاد داشته باشید یا خانه های قدیمی ساز را دیده باشد، آشپزخانه در آنها معمولا در انتهای خانه و به صورت فضایی که درب آن بسته شود، همانند اتاق خواب طراحی می شده. رفته رفته و با به روز شدن طرح ها و عوض شدن سلیقه ها، طرح آشپزحانه اُپن در میان سلیقه های مردم جای گرفت که در این نوع طراحی دیگر درب ورود خروجی برای آشپزخانه ها تعبیه نشده است. همچنین در بعضی از مناطق در خانه های با متراژ بالا و آشپزخانه های بزرگ، فضایی کوچک در کنار آشپزخانه برای شست و شوی ظروف و پخت و پز در نظر می گیرند که مطبخ نام دارد.

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده

توجه داشته باشید که از چیدن وسایل اضافی روی سطح کابینت ها خودداری کنید تا فضای آشپزخانه مرتب و منظم تر به نظر برسد. جهت درخواست آنلاین طراحی کابینت و دکوراسیون آشپزخانه فرم زیر را تکمیل کرده و ارسال نمایید. در دکوراسیون این آشپزخانه می‌توان از ایده‌هایی به کار برد که به آشپزخانه شخصیت می دهد.

  • توجه داشته باشید برای زیبایی هرچه بیشتر در دکوراسیون آشپزخانه بزرگ باید از تضاد رنگی استفاده کرد تا دکور شما چشم نوازی بیشتری داشته باشد.
  • نظرتان راجع به این طرح بنفش چیست؟ ترکیب رنگ خاصی که البته با بقیه المان‌های طراحی کنتراست خوبی ایجاد کرده و باعث زیبایی دکوراسیون آشپزخانه شده است.
  • راه حل پیشنهادی دیگر این است که طراحی کابینت ها را به صورت عملکری و کاربردی انجام شود.
  • در طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید موارد متعددی مورد توجه باشد تا در نهایت امکان کاربردی بودن آشپزخانه و همچنین زیبایی بصری آن فراهم شود.
  • نکته دیگری که در مورد انتخاب کابینت وجود دارد استفاده از کابینت‌های بلند است.

اندازه و متراژ آشپزخانه، مواردی که به تعمیر و تعویض نیاز دارند، نصب کابینت، رنگ آمیزی یا کاشی کاری و … فقط باید بدانید چه هدفی را برای بازسازی دکوراسیون آشپزخانه در ذهن خود دارید. آن را با یک طراح باتجربه در میان بگذارید و بر سر هزینه‌ها با یکدیگر به توافق برسید. در آشپزخانه‌های کوچک باید از تمام فضاهای موجود به بهترین شکل استفاده کنید. شما باید از فضای بین قفسه‌ها، پشت کمد‌ها، زیر سینک، گوشه‌ها و لبه‌های پنجره هم استفاده کنید. انواع گیره‌، قلاب‌، آویز یا قفسه قابلمه نیز برای استفاده بیشتر از فضا مناسب هستند.

http://belaltour.irاستفاده درست و به جا از رنگ سبز به عنوان مکمل مناسب رنگ طوسی، فضای این آشپزخانه را دلپذیر کرده است. ترکیب رنگ چوب و سفید کابینت، همچنین گیاهان موجود در آشپزخانه، فضا گرم و صمیمی‌ای را ایجاد کرده است. مدلی که به دلیل نبودن کابینت‌های دیواری، مقداری شلوغ به نظر می‌رسد. از مزایای آن می‌توانیم به پنجره‌های بزرگ و نورگیر بودن و طراحی خیلی زیبای آن اشاره کنیم. خانم‌های ایرانی کمتر مایل هستند آشپزخانه‌ای با کابینت‌های سیاه داشته باشند.

ایجاد نقطه کانونی

توسط دکور

دکوراسیون