دکوراسیون اتاق خواب 9 نکته طلایی که اتاقتان را زیبا جلوه می دهد! مدیا دکور | azindekor

در نتیجه در طراحی داخلی اتاق مدرن بهتر است هر وسیله ­ای که برایتان کاربرد دارد را در اتاق نگه­دارید و وسایل اضافی را حذف کنید. شما می­ توانید یک آینه قدی زیبا و شیک برای اتاق­تان تهیه کنید و یا اگر فضای کافی برای نصب اینه قدی ندارید به آینه ­ی آرایش و آینه­ ی روی دراور اکتفا کنید. برخی از طراحان داخلی معتقدند که بهتر است آینه در مقابل تختخواب قرار نگیرد. دکوراسیون داخلی اتاق که با توجه به طراحی داخلی جای تخت خیلی مناسب نیست و بهتر بود جلوی پنجره گرفته نمیشد. با توجه به افزایش جمعیت و زیاد شدن زندگی آپارتمان نشینی، رفته رفته فضای خونه‌ها کوچک‌تر شده و به دنبال اون اتاق خواب‌هایی کوچک که ممکنه تمام وسائل در آن قرار نگیرند. طراحی برای فضاهای کوچک به راحتی قابل انجامه به طوری که تختخواب کمجا نصب می‌شود و به راحتی جمع میشه و موقع استفاده فقط در فضای اتاق قرار می گیره.

http://belaltour.irیکی از ویژگی‌های بارز این سبک، هماهنگی اجزای بسیار متنوع اتاق در کنار یکدیگر است. این نوع طراحی به دلیل نمایان کردن عناصری که سبک‌های دیگر برای پوشاندن آنها سخت تلاش می‌کنند، با سایر سبک‌ها متفاوت است. سبک صنعتی هم کاربردی بودن و هم زیبایی را در یک فضا ترکیب می‌کند. با این حال، این نکته وجود دارد که این سبک در درجه اول یک طراحی اتاق خواب مردانه است. انتخاب جنس طبیعی برای وسایل و چیدمان اتاق خواب، جذابیت و گیرایی بیشتری به محیط می‌بخشد؛ از جنس تخت خواب و پاتختی گرفته تا اکسسوری‌ها و لوازم تزیینی مانند پاف‌ها.

مثلا می توانید مانند تصویر زیر رنگ بالش، فرش و تابلو را در طیف رنگی مشابه انتخاب کنید. همچنین بهتر است که تخت را مثل این تصویر، زیر پنجره و کنار درب چیدمان نکنید، تا سر و صدا بیرون اتاق و سرما خواب آرامتان را مختل نکند. در صورتی که حریم اتاق خواب برایتان اهمیت دارد، از پرده های حریر استفاده کنید.

چگونه بودجه خود را برای دکوراسیون اتاق خواب مدیریت کنیم؟

امیدواریم با ارائه این این سری مقالات توانسته باشیم شما را با مجله خبری آذین دکورترین سرفصل های دکوراسیون داخلی منزل آشنا کرده باشیم. در فروشگاه تخصصی معماریان شما می توانید انواع محصولات دکوری را با بهترین قیمت و ضمانت اصالت کالا خریداری نمایید. اگر محل قرار گیری تخت خواب به گونه‌ای است که می‌توان کمی آن را از دیوار فاصله داد. می توانیم با ایجاد فاصله‌ای کم بین تخت و دیوار در بخش بالایی، فضایی کوچک برای ذخیره سازی وسایل داشته باشیم. هنگام ثبت سفارش برای طراحی و اجرای دکوراسیون اتاق نیازی نیست متراژ اتاقتان را به‌طور دقیق اندازه بگیرید. در صورتی که طراح به صورت حضوری از پروژه بازدید کند، متراژ اتاق خواب را اندازه می‌گیرد.

  • بهتر است از تخت خوابی که بسیار کوتاه است خودداری نمایید، چرا که استفاده از تخت خوابی که ارتفاع بیش تری دارد، باعث می شود فضای اتاق فاخر نشان داده شود.
  • طبق نتایج نظرسنجی انجام شده در سال 2015، سلامت عاطفی افراد وابسته به چیدمان اتاق خواب است.
  • یکی از مزایای سپردن کار به طراح دکوراسیون حرفه‌ای، اینست که بهترین طراحی ممکن براساس بودجه و سلیقه شما انجام خواهد شد.
  • در واقع این رنگ ها آرامش بخشند و محیط آرام و بدون استرسی را برای خوابیدن، فراهم می کنند.
جسارت به خرج دهید و برای اتاق خودتان، رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید حتی اگر بیشتر مردم آن را نمی‌پسندند. ارتفاع نصب دیوارکوب‌ها برای نورپردازی اتاق هم به مساحت و ارتفاع دیوارها بستگی دارد ولی معمولا کمی بالاتر از تابلوها است. این فضای دلنشین را می‌توانید با اضافه کردن یک کوسن گرم و نرم و یک میز کوچک تکمیل کنید. از این قسمت می‌توانید برای مطالعه یا استراحت کوتاه‌مدت استفاده کنید. اگر بتوانید این فضا را در کنار بخاری یا شومینه‌ی اتاق قرار دهید، جذابیت و دنج بودن آن دوچندان می‌شود.

سبک معاصر

توسط دکور

دکوراسیون