استودیوی Glavovic پریسکوپ عظیمی را در مسیر پیاده روی نزدیک Everglades قرار می دهد

استودیوی Glavovic پریسکوپ عظیمی را در مسیر پیاده روی نزدیک Everglades قرار می دهد

شرکت آمریکایی Glavovic Studio یک پیاده‌روی آلومینیومی قرمز با یک پریسکوپ در مقیاس بزرگ در فلوریدا ایجاد کرده است تا مردم محلی را با اورگلیدز نزدیک کند.

این گذرگاه واقع در تاماراک، شهری در شمال غربی فورت لادردیل، در لبه توسعه متراکم حومه‌ای از جمله محله‌های تک‌خانواده‌ای گسترده و مرکز اجرای آمازون قرار گرفت.

پریسکوپ فلزی قرمز مرتفعپریسکوپ فلزی قرمز مرتفع
استودیو Glavovic یک راهرو با پریسکوپ عظیم در فلوریدا ایجاد کرده است

این توسط استودیو Glavovic طراحی شده است تا محیط ساخته شده توسط انسان را با بخشی از Everglades – اکوسیستم باتلاقی عظیمی که بخش اعظم جنوب فلوریدا را در بر می گیرد و در سراسر یک بزرگراه شش خطه قرار دارد، پیوند دهد.

این سازه که Sunset Hammock نامیده می‌شود، از یک راهرو آلومینیومی طولانی تشکیل شده است که به رنگ قرمز رنگ شده و یک پریسکوپ عظیم در یک انتهای آن قرار دارد.

بزرگراه و گذرگاه فلزی در فلوریدابزرگراه و گذرگاه فلزی در فلوریدا
این در لبه یک توسعه فرعی عظیم قرار دارد

مسیر پیاده‌روی 200 فوتی (60 متری) از حومه شهر به سمت اورگلیدز گسترش می‌یابد. تخته های آلومینیومی بلند از همان آلومینیوم قرمز، منظره ای را در حالی که در مسیر قدم می زنید، قاب می کند، که به نقطه ای بیرونی ختم می شود.

به گفته این استودیو، این سازه قرار است در تضاد با طبیعت محلی باشد و آن را قاب بندی کند. طراحی و رنگ “ریتمیک” آن با حرکت خورشید مانند آسمان و رنگ های باتلاق تغییر می کند.

نوارهای آلومینیومی قرمز با سایه و ابرنوارهای آلومینیومی قرمز با سایه و ابر
مسیر پیاده رو دارای کفپوش و سایدینگ از نوارهای آلومینیومی است

“[Sunset Hammock] این استودیو گفت: این استودیو باعث افزایش آگاهی در مورد نقش حیاتی Everglades در تعادل اکولوژیکی فلوریدا جنوبی می شود.

“این پروژه هنری لحظات اشباع شده ای را در زمان نشان می دهد که روز خود را نشان می دهد و شدت رنگ، منظره و اتصال آن به بزرگترین مناطق وحشی نیمه گرمسیری در ایالات متحده را افزایش می دهد.”

پیاده رو قرمز در غروب آفتابپیاده رو قرمز در غروب آفتاب
رنگ قرمز روشن برای نشان دادن تغییرات در شرایط نوری در طول روز استفاده شد

پریسکوپ در سمت راست گذرگاه اصلی، روی سکویی است که از یک خاکریز کوچک جدا می شود. مجموعه ای از پله ها امکان دسترسی مستقیم به سکو را از زمین های پوشیده از چمن اطراف سازه فراهم می کند.

پریسکوپ 20 فوتی (شش متری) که از همان آلومینیوم قرمز رنگ شده بقیه سازه ساخته شده، با زاویه 45 درجه از پلت فرم بیرون می زند.

بخوانید: هشت پیاده‌روی مرتفع که برای رسیدن به ارتفاعات جدید طراحی شده‌اند.

“]

این دارای دو سطح آینه‌ای است، با شکاف‌هایی برای مطابقت با نوارها – یکی در سطح چشم، و دیگری نزدیک‌تر به بالا، که مناظر وسیعی از چشم‌انداز را برای بازدیدکننده‌ای که روی سکو ایستاده است، به ارمغان می‌آورد.

مجموعه ای از چراغ های زمینی سازه را در شب روشن می کنند.

غروب بانوجغروب بانوج
پریسکوپ نمای افق را منعکس می کند

هدف کلی این پروژه “در کنار هم قرار دادن گستردگی اورگلیدز” با زیرساخت های دست ساز گذرگاه است.

دیگر مسیرهای پیاده روی بزرگ در سراسر جهان شامل یک مسیر چوبی مرتفع است که امکان دسترسی به تالاب در مکزیک را توسط استودیوی معماری C733 و یک مسیر پیاده روی به رنگ نارنجی روشن که پشت بام دو ساختمان در هلند را توسط MVRDV به هم متصل می کند.

عکاسی توسط رابین هیل عکاسی است.


اعتبار پروژه:

هنرمند: مارگی گلاوویچ نوتارد
معمار: Glavovic Studio Inc.
معمار منظر: شهر تاماراک
مهندس سازه: لویی برگر
مهندس عمران: لویی برگر
پیمانکار طراحی ساخت: TechGroup One; RSP Engineers, Inc.
ساختار و پایان: پوشش پودری اسپینوزا

منبع: https://www.dezeen.com/2024/04/03/glavovic-studio-periscope-walkway-everglades/

توسط دکور

دکوراسیون