Space Available کارگاه و استودیو طراحی حلقه بسته را در بالی افتتاح می کند

Space Available کارگاه و استودیو طراحی حلقه بسته را در بالی افتتاح می کند

استودیوی طراحی Space Available یک انبار سابق در بالی را به یک کارگاه و فضای اداری تبدیل کرده است که دارای نیم‌ساختی است که از پروژه‌های بازیافت پلاستیک خود پوشیده شده است.

این ساختمان که در حومه صنعتی دنپاسار پایتخت جزیره واقع شده است، اولین فضای کاری فیزیکی برای Space Available را در خود جای داده است که محصولات و لباس هایی را از پلاستیک اقیانوس و سایر مواد زائد ایجاد می کند.

پله با نرده پلاستیکی بازیافتیپله با نرده پلاستیکی بازیافتی
Space Available استودیو و کارگاه خود را در بالی طراحی کرده است

این سازمان که در سال 2020 توسط طراح انگلیسی دانیل میچل تأسیس شد، می خواست استودیویی ایجاد کند که بتواند به عنوان یک مرکز خلاقانه برای میزبانی فعالیت هایی با محوریت موضوعات بازیافت و اصول طراحی حلقه بسته که هدف آن حفظ مواد زائد در استفاده است، عمل کند.

این فضا برای قرار دادن ماشین‌های بازیافت، ایستگاه‌های بازیافت و یک آزمایشگاه طراحی زیستی که با همکاری MycoWorks – یک شرکت کالیفرنیایی که موادی از میسلیوم قارچ را برای برندهایی از جمله Hermès تولید می‌کند، ایجاد شده است.

کارگاه و استودیو فضای موجود در دنپاسار، بالیکارگاه و استودیو فضای موجود در دنپاسار، بالی
این استودیو محصولاتی را از پلاستیک بازیافتی تولید می کند

معمار داخلی میچل و اسپیس در دسترس، اندیکا پرمانا، بر نوسازی ساختمان 500 متر مربعی نظارت داشت که با ویژگی‌های صنعتی معمولی از جمله دیوارهای بلوک نسیم خاکستری تعریف شده است.

میچل به Dezeen گفت: «فضای انبار خام دستخوش تغییر و اصلاح شد تا کمتر صنعتی شود.

ما به همراه رنگ آمیزی سقف فلزی که قبلاً ناتمام مانده بود، دیوارها را سفید کردیم و رنگ آمیزی کردیم. هدف ما ایجاد فضایی تمیز، سفید و تقریباً گالری مانند بود.»

دستگاه بازیافت در کنار پشته های ورق های پلاستیکی بازیافتیدستگاه بازیافت در کنار پشته های ورق های پلاستیکی بازیافتی
برش های حاصل از فرآیند تولید برای پوشش پله ها استفاده شد

در سمت عقب فضا، یک سازه فولادی دو ارتفاع برای قرار دادن آزمایشگاه و همچنین یک دفتر در سطح بالایی ساخته شد. این جلد با برش های پلاستیکی زباله پوشانده شده است که از لوازم خانگی و تولید مبلمان استودیو تغییر کاربری داده است.

میچل افزود: “ساختار آبی “مرمر” در مقابل پس زمینه سفید تمیز خودنمایی می کند و یک افکت دراماتیک “ساختار درون سازه” ایجاد می کند که با ورود به استودیو واقعاً ظاهر می شود.

استفاده از برش‌ها با مأموریت Space Available برای «تغییر ادراک زباله از طریق طراحی بالا» مطابقت دارد.

علاوه بر شکل دادن به نما، از این متریال برای ایجاد قفسه بندی، مبلمان، بلندگو و سایر امکانات رفاهی در سرتاسر ساختمان استفاده می شود.

سطح باز باقی مانده انبار به عنوان فضایی انعطاف پذیر برای ساخت و نمایش پروژه ها یا میزبانی رویدادها عمل می کند. واحدهای قفسه بندی بزرگ در یک انتها برای نگهداری و نمایش مبلمان و محصولات آرشیوی استودیو استفاده می شود.

چرخ خیاطی روی پایه پلاستیکی بازیافتیچرخ خیاطی روی پایه پلاستیکی بازیافتی
از متریال ورق استودیو نیز برای شکل دادن به اثاثیه مختلف استفاده شده است

Space Available در طول همه‌گیری کروناویروس توسط میچل تأسیس شد که در سال 2014 پس از چندین سال کار در صنعت مد به همراه همسرش به بالی نقل مکان کرد.

شوکه شده از بحران جهانی زباله های پلاستیکی که در حجم آلودگی های شسته شده در سواحل اندونزی مشهود است، می خواست استودیوی طراحی ایجاد کند که اصول طراحی دایره ای را بررسی کند و درک پلاستیک و زباله اقیانوس را متحول کند.

این سازمان بیش از شش میلیون بطری پلاستیکی را در پروژه های خود بازیافت کرده است که از تاسیسات مجسمه سازی در مقیاس بزرگ تا مبلمان و طراحی مد را شامل می شود.

قفسه های نگهدارنده صندلی های بافته شده توسط Space Availableقفسه های نگهدارنده صندلی های بافته شده توسط Space Available
یک واحد قفسه بندی مبلمان و محصولات آرشیوی استودیو را نمایش می دهد

مبلمان و مواد ورقه جامد آن از پلاستیک زباله جمع آوری شده از رودخانه ها و محل های دفن زباله ساخته شده است. این مواد خرد شده، به قالب اضافه شده و پخته می شود تا پانل هایی با رنگ ها و الگوهای زنده ایجاد شود.

Space Available قبلا با دی جی کره جنوبی Peggy Gou برای ایجاد صندلی ساخته شده از 20 کیلوگرم پلاستیک بازیافتی با یک محفظه یکپارچه برای ذخیره رکوردها همکاری کرده بود.

حمام در فضا کارگاه و استودیو موجود در دنپاسار، بالیحمام در فضا کارگاه و استودیو موجود در دنپاسار، بالی
پلاستیک بازیافتی شبیه سنگ مرمر رنگارنگ است

در سال 2022، استودیو یک گالری اختصاصی، ایستگاه بازیافت و بار دوچرخه‌سواری به نام موزه فضای موجود در شهر ساحلی کانگو افتتاح کرد که دارای ویژگی‌های

این ساختمان دارای نمای ساخته شده از 200000 بطری پلاستیکی بازیافتی است و کارهای استودیو را در کنار پروژه های دیگر هنرمندان، طراحان و دانشمندان به نمایش می گذارد.

یکی دیگر از سازمان‌های اندونزیایی که جان تازه‌ای به زباله‌های پلاستیکی می‌دهد، Sungai Watch است که اخیراً اولین طرح‌های مبلمان خود را با استفاده از کیسه‌های پلاستیکی دور ریخته‌شده عرضه کرده است.

منبع: https://www.dezeen.com/2024/05/19/space-available-bali-studio-workshop/

توسط دکور

دکوراسیون