Populous، Stantec و S2 Architecture از مرکز همایش کلگری رونمایی کردند

Populous، Stantec و S2 Architecture از مرکز همایش کلگری رونمایی کردند

Populous، Stantec و S2 Architecture برای گسترش یک مرکز همایش با یک سایبان مسی رنگ گسترده در کلگری، آلبرتا همکاری کردند.

مرکز BMO در استمپد پارک که در ژوئن 2024 رونمایی شد، بزرگترین مرکز همایش در غرب کانادا با 33000 نفر است.

مرکز BMO در داخل پارک Stampede
Populous، Stantec و S2 Architecture در مرکز BMO در Stampede Park همکاری کردند.

همکاری بین استودیوهای طراحی جهانی Populous و Stantec. و استودیوی کانادایی S2 Architecture، توسعه 565000 فوت مربعی (52490 متر مربع) مرکز همایش را به 1 میلیون فوت مربع (92900 متر مربع) می رساند.

این ساختمان که در ابتدا به عنوان مرکز جمع بندی کلگری شناخته می شد، در سال 1981 افتتاح شد. طراحی 150000 فوت مربعی (13935 متر مربع) توسط گروه معماری چندلر کندی مستقر در ونکوور، قبل از بازسازی مجدد، در سال 2009 و 2020 مورد توسعه قرار گرفت.

نمای مسی رنگ
نقطه کانونی طراحی نمای پانل فلزی کامپوزیت مسی و خط سقف است

دولت های کانادا و آلبرتا، و همچنین شهر کلگری، بودجه 500 میلیون دلاری توسعه را تامین کردند.

یکی از محرک‌های اصلی طراحی ما برای این پروژه Stampede 365 بود که تیم طراحی را به چالش کشید تا راه‌حلی ایجاد کند که انرژی و احساسات جشنواره 10 روزه Stampede را که همچنین به عنوان «بزرگ‌ترین نمایش در فضای باز روی زمین» شناخته می‌شود، ایجاد کند. مایکل لاک‌وود، یکی از مدیران ارشد در Populous، به Dezeen گفت که به بازی سالانه محبوبی که برای جولای برنامه‌ریزی شده است، اشاره می‌کند.

فضاهای ملاقات داخلی
فضاهای جلسات مختلفی در طراحی گنجانده شده بود

در حالی که در یک منطقه شهری قرار داشت، فضای گسترش – فضای نمایشگاه، 38 اتاق جلسه جدید، دو سالن رقص و یک فضای تجمع مرکزی – از چشم انداز اطراف کلگری مطلع شد: دامنه کوه های راکی، رودخانه های Bow و Elbow، و دشت ها.

نقطه کانونی طراحی نمای پانل فلزی کامپوزیت و خط سقف مسی رنگ است. سایبان منحنی 170 فوتی (52 متری) تا فضای عمومی گسترش می یابد و بازدیدکنندگان را با هزاران چراغ LED قابل برنامه ریزی در قسمت زیرین سایبان به ورودی اصلی هدایت می کند.

فضای داخلی مرکز کنفرانس
طراحی بسط نشانه هایی از چشم انداز اطراف کلگری است

روکش بافتی و بازتابنده، «درخشش یک سگک کمربند» را برای ارجاع به برنامه‌ریزی روستایی در محیط شهری تقلید می‌کند.

در بیرون، می توان از یک میدان عمومی در تمام طول سال با فضای گردهمایی غرفه، گزینه های خرده فروشی و یک کافه استفاده کرد. این مجسمه یک مجسمه فولادی 70 فوتی (21 متری) توسط هنرمند گری جودا را نشان می دهد. این مجسمه که Spirit of Water نام دارد، دارای 200 لوله فولادی عمودی است و مرکز مجموعه هنری 14 قطعه ای پارک Stampede است.

دهلیز مرکزی با یک راه پله سیاه
یک دهلیز مرکزی دارای یک پلکان سیاه به یاد ماندنی است

در داخل، دهلیز مرکزی با یک پلکان سیاه به یاد ماندنی و “بزرگترین شومینه داخلی کانادا” توسط یک نورگیر وسیع و پنجره های کف تا سقف روشن می شود که مناظری از خط افق کلگری را ارائه می دهد.

فضای داخلی انعطاف‌پذیر را می‌توان برای مکان‌های ملاقات و نواحی قابل تنظیم تغییر داد، در حالی که جزئیات کوچک – مانند درهای روکش چرمی که دارای دوخت امضای Calgary سازنده چکمه‌های گاوچران آلبرتا بوت هستند – ارجاعات کوچکی به فرهنگ محلی ارائه می‌کنند.

لاک‌وود گفت: «از لحاظ شهری، راه‌حل پویا برای مرکز گسترش‌یافته BMO هم نماد رویدادهای بین‌المللی است که مهمانان را از سرتاسر جهان دعوت می‌کند، و هم چراغی گرم و خوش‌آمد به جامعه برای تشویق مردم کلگاری به بازدید و لذت بردن از Stampede Park در تمام طول سال». .

لاک‌وود گفت: «محل و راه‌حل‌های منظره حرکت هزاران نفر را تسهیل می‌کند، در حالی که معماری حس هیبت و شگفتی را برمی‌انگیزد – این احساسی است که فرد با حضور در جشنواره Stampede احساس می‌کند.» مرکز گسترش یافته BMO افزودنی خیره کننده به خط افق کلگری است و ریشه های آن به طور محکم در بافت شهری و برند Stampede تعبیه شده است.

فضای داخلی مرکز همایش
این تیم امیدوار است که این توسعه، نسل جدیدی از امکانات مرکز همایش را ایجاد کند

این تیم امیدوار است که این گسترش نسل جدیدی از امکانات مرکز همایش را ایجاد کند که جشن می گیرد و با چشم انداز و جامعه اطراف ارتباط برقرار می کند.

دیگر مراکز همایشی که به تازگی تکمیل شده اند عبارتند از: انجمن کارآفرینان چینی یابولی با سقف سینوسی توسط MAD در هیلونگجیانگ و فضاهای تجاری زیرزمینی The Arcade by Superimpose Architecture در هانگژو، چین.

عکاسی توسط تام هریس است.


اعتبار پروژه:

مشاور نخست + معمار رکورد، مکانیک و برق: استانتک
معمار طراحی: پرجمعیت
مشاور طراحی: معماری S2
مدیریت توسعه: شرکت زمین شهرداری کلگری
مدیریت ساخت و ساز: ساخت و ساز PCL
مدیریت پروژه: مدیریت توسعه M3
مهندسین سازه: RJC و MKA
مشاور دسترسی: زمین بازی همسطح
معمار منظر: برنامه ریزی و طراحی O2
مهندس عمران: سیستم های شهری
کارشناس عملیات محل برگزاری همایش: HLT Advisory Inc.

منبع: https://www.dezeen.com/2024/06/10/populous-stantec-s2-architecture-canada-convention-centre/

توسط دکور

دکوراسیون