معرفی سبک لوکس و جذاب کلاسیک در دکوراسیون داخلی + ویژگی های سبک کلاسیک | azindekor

پرده های گران قیمت که از جنس مخمل، تور یا ابریشم هستند نیز فضای متفاوتی را خلق می کنند. به طور مثال در ستون ها، طاق‌ها و سردرها باید از دو جهت به صورت قرینه نورپردازی به کار برده شود. نوع کاربری ساختمان ( دکوراسیون تجاری، مسکونی و اداری) در نوع نورپردازی و وسعت آن اثر می گذارد. در طراحی داخلی کلاسیک معمولاً از نورهای سفید و زرد استفاده می‌کنند. هر شی که جنبه کاربردی، دکوراتیوی و اکسسوری داشته باشد در این سبک حضور فعال خواهند داشت. البته در چیدمان نباید قانون تناسب، تقارن و نقطه کانونی را فراموش کنید.

  • رنگ غالب در طراحی ساختمان هایی به سبک کلاسیک اکثرا سفید است.
  • این نظم در طراحی فضاهای کلاسیک از طریق داشتن تناسب در اندازه ها و مقیاس و هم چنین تقارن در طراحی های فضاهای داخلی ایجاد میشود.
  • حتی در یک فضای غیر متقارن می توانید با طرح یا تصاویر روی دیوار، یک فرش ساده اما دلنشین تقارن را ایجاد کنید.
  • سپس در دو طرف نقطه کانونی، مبلمان و اکسسوری و دکوریجات را به صورت قرینه چیدمان کنید.
  • به کار بردن پارچه های دارای الگوی ریزنقش زردوزی شده یا کاغذ دیواری های ابریشمی با پترن های ظریف متالیک می تواند برای نزدیک شدن سبک دکوراسیون منزل شما به خصوصیات سبک کلاسیک مفید باشد.
  • ویژگی هایی که نام برده شد، خصوصیات سبک دکوراسیون کلاسیک هستند.

در این مجله خبری آذین دکور میز کنار تخت و آباژور چوبی بر روی آن دیده می شود. دقت داشته باشید که بین طرح کاغذ دیواری، پارچه مبلمان، روتختی و پرده ارتباط تنگاتنگ برقرار باشد. مثلا اگر یکی را راه راه انتخاب کردید همگی راه دار باشند و تفاوت در سایز خطوط و فاصله آنها باشد و برای پارچه های گلدار طرح و رنگ نزدیک به هم یا کاملا شبیه به هم انتخاب شود. این انتخاب به نظم بیشتر در اتاق تاکید کرده که بسیار مورد تایید سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک می باشد. در سبک کلاسیک در معمار ی داخلی برای دکوراسیون از مبلمان هایی آنتیک و عتیقه استفاده می شود. مبل های استیل با بدنه منبت کاری و حکاکی شده و پایه و دسته های منحنی در این سبک به نشیمن و پذیرایی منزلتان جلوه کلاسیک می دهند.

ویژگی های دکوراسیون خانه سبک کلاسیک

رنگ های متداول و پذیرفته شده در طراحی داخلی به سبک کلاسیک عموما تونالیته های اُکر ، قهوه ای ، بژ و شیری هستند. از رنگ های تناژ سورمه ای، قرمز تیره و فیروزه ای نیز بعضا در طراحی فضاهای لوکس کلاسیک استفاده می شود. نکته مهم در انتخاب رنگ مناسب ، بکارگیری رنگ های باوقار و سنگین و غیر جیغ! طلایی و توالیته های سفید نیز به عنوان زمینه کلی و تزیینات به میزان زیاد استفاده می شود.

بازسازی ساختمان های اداری به کمک شیوه ها …

دکوراسیون و سبک های جدید دقیقا همان چیزی است که باید باشد. یعنی به روز شدن سبک های قدیمی بدون از دست دادن تاریخچه خود. کاربر عزیز نظر خود را درباره ی مقاله ی بالا برای ما بنویسید. نرم افزاهای بسیاری زیادی با کاربردهایی متفاوت جهت ترسیم نقشه‌های دو بع… کشور عزیزمان ایران نیز دارای تاریخی کهن و غنی است که مردم آن از دوران گذشته آثار و سبک های مختلفی خلق کرده اند. مبلمان، دکوری ها، و وسایل همه بصورت جفت و در کنار یا مقابل یکدیگر هستند.

و اما بهترین انتخاب برای دیوارها و کف کدام است؟

در این سبک، مبلمان، لوازم و اکسسوری ها به صورت متقارن و جفت چیده می شوند و معمولا روبه روی هم هستند. از این نظر یکی از موارد مهم و ضروری این سبک ایجاد تعادل است. البته لازم نیست تمام قسمت های دکوراسیون را بر اساس قاعده تقارن تنظیم کنید. اما بهتر است این اصل را در چیدمان مبل ها، پرده ها و وسایل تزئینی رعایت کنید. نیاز به فضا در طراحی دکوراسیون به سبک نئوکلاسیک به این دلیل است که جانمایی مبلمان حول محور یک یا دو نقطه از فضا می‌گردد که شامل یک المان خاص است که موجب جلب توجه می‌شود.

http://belaltour.ir

توسط دکور

دکوراسیون