فیلمی که باید ببینید: Maudie – The Lettered Cottage

فیلمی که باید ببینید: Maudie - The Lettered Cottage

او از همه چیز بریده بود، به جز آنچه در درونش بود.
– مفسر هنری، هنرمند عامیانه مود لوئیس را توصیف می کند

_________________________________

یه فیلم دیدم به اسم مادی (دوبار!) درست قبل از کریسمس و من نمی توانم به شما بگویم که چند بار از آن زمان تاکنون به آن فکر کرده ام. آیا آن را دیده اید؟ این فیلم زندگی نامه ای درباره یکی از محبوب ترین هنرمندان فولکلور کانادا است: مود لوئیس.

ماد با نقایص مادرزادی متعدد به دنیا آمد و از آرتریت فلج کننده رنج می برد، و اگرچه استفاده از دستان او به طور فزاینده ای دشوارتر می شد، اما به نظر می رسید که اشتیاق او به نقاشی با افزایش سن تشدید می شود.

از اواسط دهه 30 زندگی خود و مدت کوتاهی پس از ازدواج با یک ماهی فروش خشن به نام اورت، او تصمیم گرفت که جنبه آفتابی زندگی در دریا را به تصویر بکشد و از سختی جسمی و فقر شدید، شادترین اثر هنری قابل تصور را به دست آورد. . هر صحنه ای پر جنب و جوش و بی وقفه شاد بود و برای دهه ها نقاشی هایی از گل ها، مزارع، گربه ها، پرندگان و بندرگاه ها را از کلبه کوچک 10×12 خود می فروخت.

نقاشی های مود لوئیس

بعد از اینکه فیلم را تمام کردم، فکر کردم خانه کوچک مود و اورت چه شد. یک جستجوی سریع در گوگل نشان داد که خانه پس از مرگ ماد و اورت خراب شد، اما اعضای جامعه برای حفظ آن گرد هم آمدند. وقتی فهمیدم آن را از طرح اصلی خود حذف کردند و به گالری هنری نوا اسکوشیا بردند، خیلی راحت شدم، جایی که به عنوان یک نمایشگاه دائمی باقی می ماند.

خانه مود و اورت لوئیس در گالری هنری نوا اسکوشیا

فضای داخلی خانه لوئیس در گالری هنری نوا اسکوشیا

در همین حال، حدود چهار مایل دورتر از طرح واقعی، یک ماکت ساخته شده است.

این توسط موری راس، یک ماهیگیر بازنشسته از سیبروک، به عنوان یک پروژه شخصی در ملک خود ساخته شد. موری در 10 سالگی مود لوئیس را ملاقات کرد. عمه و عمویش در آن زمان در خانه ای درست روبروی خانه او زندگی می کردند.

ماکت خانه موری راس

او حتی مغازه اورت را تکرار کرد:

سومین خانه یادبود اکنون دقیقاً در مکانی است که زمانی خانه لوئیس در آن قرار داشت. این از فولاد ساخته شده است (برای انتقال واقعیت تلخ زندگی مود) و توسط باغ های رنگارنگ احاطه شده است تا دیدگاه کودکانه او را از جهان نشان دهد. این سایت شامل یک باغ چند ساله رنگارنگ، میز و نیمکت های پیک نیک، و سه تابلوی تفسیری است: یکی شامل داستان و میراث هنری مود، دیگری در مورد بازسازی و حفاظت از خانه اصلی او، و سومی درباره یادبود ماکت فولادی. معمار Brian MacKay-Lyons این نصب را ایجاد کرده است و وقتی از داخل در شب روشن می شود بسیار گرم به نظر می رسد. او همچنین پیشنهاد کرد که در زمانی در آینده، یک تغییر جایگزین ممکن است شامل مجسمه ای از مود بر روی صندلی او در پنجره باشد.

خانه یادبود مود لوئیس

من احساس می‌کردم به‌ویژه از داستان مود به‌عنوان یک هنرمند الهام گرفته‌ام، زیرا قبل از شروع وبلاگ‌نویسی، زندگی‌ام را از فروش هنرهای عامیانه‌ام تأمین می‌کردم. اتسی در آن زمان وجود نداشت، اما من تابلوهای رنگارنگ بی‌شماری از حیوانات و مناظر را در eBay فروختم و چمدان‌های پر از آثارم را به هر جشنواره هنری که می‌خواستم می‌بردم. ممکن است در پست قبلی به این موضوع اشاره کرده باشم، اما یکی از بهترین خاطرات من از آن دوره زمانی بود که در جشنواره هنری کاتالینا در کالیفرنیا پذیرفته شدم. تعجب من را تصور کنید که هر یک از (30) نقاشی من در اولین ساعت اولین روز نمایش 3 روزه فروخته شد! مادرم و کوین با من آنجا بودند (اولین باری بود که با هم آشنا شده بودند) و از آنجایی که آثار هنری من خیلی سریع فروخته شد، ما مجبور شدیم بقیه سفر را به استراحت و کاوش در کاتالینا بگذرانیم. شادی، شادی، شادی… 🙂

آیا اخیراً فیلم شگفت انگیزی دیده اید؟ توصیه هایی که باید تماشا کنید در بخش نظرات زیر قدردانی می شوند!

لیلامنبع: https://theletteredcottage.net/must-see-movie-maudie/

توسط دکور

دکوراسیون