سبک کلاسیک مجموعه ای از مفاهیم و قواعد برگرفته از رم و یونان باستان است | azindekor

مجله خبری آذین دکور کلاسیک دکوراسیون به جهت قدمت زیادش به عنوان سبک مادر شناخته می شود، که در کشور‌های مختلف هویت‌ها و حتی اسامی متفاوتی پذیرفته است. برای مثال کلاسیک در انگلستان با نام ویکتوریا و در فرانسه با نام لویی شناخته می‌شود در ادامه برای آشنایی بیشتر با این سبک به معرفی مولفه‌های یک دکوراسیون کلاسیک به سبک ایرانی می‌پردازیم. با مشاهده‌‌ی این مولفه‌ها در کنار یکدیگر شما قادر به شناسایی سبک کلاسیک اتاق پذیرایی از دیگر سبکها خواهید بود.

  • برای دکوراسیون پذیرایی به سبک کلاسیک از رنگ های گرم مانند کرمی، قهوه ای، طلایی و بژ استفاده میشود.
  • در حقیقت باید گفت که این سبک به دلیل این که سبکی لوکس و لاکچری محسوب می شود در فضاهای داخلی نیز باید از متریال های اصیل و گران قیمت استفاده شود تا بتوان این سبک را به خوبی به نمایش بگذارد.
  • ۹- تابلوهای نقاشی با موضوعات کلاسیک هم می‌توانند به عنوان تزئینات بیشتر دیوارها مورد استفاده قرار بگیرند.
  • بعد از تناسب، تقارن دومین قانون در طراحی سبک کلاسیک است.
  • کلاسیک سبکی قدیمی مجلل و الهام گرفته از یونان باستان است.

به همین سبب منازلی که به سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک دیزاین می شوند نیازمند نورپردازی اصولی هستند. هماهنگی بین تک تک اجزا به کار رفته در دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک به چشم می خورد. در دکوراسیون کلاسیک از مبلمان چوبی با رویه شیشه ای و طرح های انحنا دار استفاده میکنند. مبل هایی که با روکش به رنگ های گرم و قهوه ای که تزئینات گل و یا خطوط طلایی دارند از نمونه های سبک کلاسیک هستند که میتوان از آنها استفاده کرد.

تفاوت های سبک کلاسیک و نئو کلاسیک :

به همین دلیل تجمل گرایی و المان های اشرافی گرایی در این سبک بسیار دیده می شود. جزئیات جالب و زیبا از سبک ها و طرح های قدیمی همچنان باقی مانده و سپس با ایده های جدید میکس می شوند. سبک های جدید ترکیب شده و یا میکس شده این ایده ها با آیتم های قدیمی است. مقاله بسیار کامل و جامعی بود خسته نباشید، لطفا راجب سبک های دیگه مثل سبک نئوکلاسیک هم توضیح بدید ممنون میشم. برای داشتن یک آشپزخانه کلاسیک ابتدا باید سراغ تاثیرگنذارتین عنصر آشپزخانه یعنی کابینت ها رفت. معمولا با مجسمه های سنگی، گچی و تابلوفرش ها یا تابلوهای نقاشی زیبا و فاخر انواع آلات موسیقی و آباژورهای برنز و کریستال تزیین میشود.

بازسازی ساختمان در تهران با بهترین شرکت …

حتی در یک فضای غیر متقارن می توانید با طرح یا تصاویر روی دیوار، یک فرش ساده اما دلنشین تقارن را ایجاد کنید. تقارن و تناسب دو موضوع مهم در طراحی و اجرای دکوراسیون کلاسیک می باشند. طبق این قانون عناصر یک سازه، باید با رعایت تناسب و تقارن ریاضی طراحی و ساخته شوند. زمانی که قصد طراحی دکوراسیون کلاسیک دارید باید ابتدا زیر شاخه کلاسیک را مشخص کنید، مانند سبک ویکتوریایی یا فرانسوی. برخی افراد سبک کلاسیک را به عناصر مدرن ترجیح می دهند، مانند سبک نئوکلاسیک.

چیدمان اتاق پذیرایی کوچک به سبک ایرانی

در طراحی داخلی کلاسیک شومینه را با سنگ های طبیعی ،فولاد و با جزئیات دقیق انجام میدهند. نقش اصلی سبک کلاسیک ایجاد احساس شادی و ظرافت در فضای داخلی است. سبک کلاسیک از جمله سبک های دکوراسیون داخلی است که حس آرامش و اطمینان خاطر را در فضا ایجاد میکند. صفر تا صد طراحی دکوراسیون کلاسیک منزل بر اساس متر مربع از 100 هزار تومان شروع میشود و بر اساس متراژ، قیمت دکوراسیون کلاسیک متغیر است. در اسرع وقت بعد از درخواست شما برای بازدید رایگان، پیش فاکتور طراحی برای شما ارسال خواهد شد.

http://belaltour.ir

توسط دکور

دکوراسیون