دکوراسیون داخلی کلاسیک و ویژگی های طراحی داخلی کلاسیک هنر عمران | azindekor

دورهم جمع شدن ها، تماشای تلویزیون، دورکاری و مطالعه کردن از جمله ی کارهایی اند که بسیاری از ما برای انجام آنها پذیرایی را انتخاب می کنیم. مود برد یک تکنیک بسیار کاربردی در طراحی داخلی است که طراحان و دکوراتیو… سلطنتی و تجمل گرایی (دوران روم و یونان باستان) نیز از ویژگی های بارز سبک کلاسیک است. روی درب های کابینت ها معمولا تزئینات و کنده کاری های زیبایی دیده میشود. اولین مکان در هر خانه که توجه مهمانان به دکوراسیون و وسایل آن جلب میشود پذیرایی است. گچ بری، قلم زنی، میناکاری، آینه کاری، پتینه و ورق طلا از ابزارهای مهم خلق این سبک از دکوراسیون هستند.

  • امروزه این ویژگی را با استفاده از خطوط عمودی روی دیوارها و پرده ها در فضای داخلی کلاسیک نشان میدهند و میتوانند این ویژگی را تکرار و تاکید کرد.
  • اگر به رنگ های روشن علاقه دارید آبی، کرم و سبز زیتونی نیز برای این محیط مناسب هستند.
  • نقش و نگار در این سبک شامل طرح‌های متنوع و سبکی سنتی اروپایی دارد که کمی شلوغ‌تر از سایر مدل‌های دکوراسیون است.
  • مثل همیشه تزیینات زیاد نمادی از سبک کلاسیک در این کابینت هاست.
  • مبلمان سبک کلاسیک مدرن طراحی منحصر به فردی دارد که بیانگر سبک مدرن کلاسیک است.

در سبک کلاسیک از رنگ ها الهام گرفته از طبیعت استفاده می شود بنابراین بهتر است از رنگ های آرام، ملایم و گرم استفاده شود تا حس صلح و آرامش بخشی در فضای داخلی ایجاد شود. در این سبک اغلب از تنالیته ی سفید و سایه هایی از رنگ های فیلی،کرم و شیری برای رنگ سقف استفاده می شود. دکوراسیون به سبک کلاسیک در شیراز جایگاه ویژه ای دارد. در این سبک از پانل های دیواری چوبی و کاغذ دیواری های باکیفیت برای تزیین دیوارها استفاده می شود. معمولا پانل های چوبی از چوب گران قیمت ساخته می شوند و قاب های دیوارنیز با دقت و ظرافت انجام می شود.

بازار مبل یافت آباد و دلاوران را بیشتر بشناسید

مجله خبری آذین دکور حائز اهمیت این است که فضای غالب خانه شما باید یک یا نهایتاً دو رنگ ثابت داشته باشد. مبلمان سلامی یکی از پیشکسوتان در تولید مبل کلاسیک ، آرت دکو و سرویس خواب در طرح های گوناگون می باشد. که با بیش از نیم قرن تجریه در این صنعت فعالیت می نماید.

لوستر و تزیینات سقفی

دکوراسیون کلاسیک، با مبلمان منبت‌‌کاری شده با طراحی شلوغ شناخته می‌‌شود. تقارن، تزیینات، استفاده از فرم‌های منحنی، رنگ‌های شکیل و پارچه‌های نفیس از جمله خصوصیاتی هستند که یک مبل کلاسیک باید داشته باشد. بیشتر رنگ‌هایی که در سبک کلاسیک به‌کار می‌روند، از طبیعت الهام گرفته می‌شوند. در این سبک استفاده از رنگ‌های خنثی و باوقار مانند بژ، شیری و خاکستری ملایم، به‌عنوان رنگ اصلی برای دیوارها رایج است.

تزئینات دیوارها در دکوراسیون داخلی کلاسیک

در فضاهای مسکونی، اداری، تجاری یا سازمانی سبک کلاسیک قابل اجرا می باشد. مبلمان سلطنتی ابعاد بزرگتری دارد و میزان چوب منبتکاری شده نیز بسیار بیشتر است. این نوع مبلمان با الگو های کلاسیک مطابقت بیشتری دارد، در نتیجه جلوه باشکوه تری را به نمایش می گذارند. مبلمان کلاسیک به شکل متقارن در چیدمان داخلی جای می گیرند. مبلمان سه نفره نیز به شکل مجزا در میان این تقارن قرار می گیرد و یک مرکز کانونی باشکوه را به وجود می آورد.

http://belaltour.ir

توسط دکور

دکوراسیون