تفاوت های دکوراسیون در سبک کلاسیک و نئو کلاسیک مبل سلامی | azindekor

برای درک بهتر موضوع پیشنهاد می کنیم قوانین مجله خبری آذین دکور در دکوراسیون داخلی را مطالعه کنید. از معیارهای اصلی انتخاب مبل در سبک دکوراسیون کلاسیک خطوط ساده و متقارن هستند. انتخاب مبلمان آنتیک گزینه ی ایده آل برای این سبک است اما در صورت عدم تهیه این سبک از مبلمان میتوان از مبلمان مدرنی که با سبک و ظاهر کلاسیک طراحی شده اند در دکوراسیون استفاده کرد.

  • گچبری و پتینه کاری در دکوراسیون کلاسیک بسیار مهم و شناخته شده هستند.
  • مبلمان کرم و قهوه ای رنگ با تزئینات گلدار با بافت های طلایی رنگ نمادی از دکوراسیون کلاسیک محسوب میشوند.
  • این عوامل باعث میشود فضا از شلوغی و هرج و مرج دور باشد و با حضور در این محیط ها حسی آرامش بخش به افراد منتقل شود.
  • همان طور که قوانین مدیر را نمی توان زیر پا گذاشت، سبک کلاسیک را نیز نمی توان با بی توجهی به اصول اجرا کرد.

شاخصه مهم دیگر، گچبری هایی است که در زوایا و مرکز سقف مشاهده می‌شوند. گچبری هایی که به صورت یکپارچه و قرینه در سقف و ستون ها امتداد دارند. بهترین راه برای ایجاد تقارن در یک دکوارسیون کلاسیک اتاق، پیدا کردن یک ویژگی به عنوان نقطه شروع یا مرکز است. فرقی نمی کند نقطه کانونی کجا باشد و از کجا شروع کنید.

دکوراسیون داخلی کلاسیک و ویژگی های طراحی داخلی کلاسیک

در این سبک، مبلمان، لوازم و اکسسوارها همه به صورت متقارن و جفت شده به کار می روند و عموما رو به روی هم قرار می گیرند. به عبارت دیگر، تعادل از جمله شرایط قطعی این سبک است. البته لزومی ندارد همه قسمت های دکوراسیون را طبق قاعده تقارن تنظیم کنید، اما بهتر است در چیدمان مبل ها، پرده ها و لوازم دکوری به این اصل توجه نمایید. متریال‌ها و مواد به‌کار رفته در سبک دکوراسیون کلاسیک غالبا از مواد کاملا طبیعی و گران‌قیمت انتخاب می‌شود.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک-دروس

البته نمی‌توان مدرن بودن را از کنار کلاسیک بودن حذف کرد و با مدرن شدن ابزار و تکنولوژی بهتر است گزینه‌هایی برای ابزارهای به روز نیز در نظر گرفت. بازسازی را می توان به طور کلی عملی دانست که باعث ایجاد تغییر و همچنین تعمیر یک ساختمان می شود . بعد از گذر زمان ساختمان ها فرسوده خواهند شد و صاحبان را با مشکلا … در طول سال های اخیر عوامل مختلفی همچون گسترش زندگی شهرنشینی ، رشد جمعیت ، افزایش قیمت ، کمبود … طراحی های فضاهایی در سبک کلاسیک همه بر طبق اصول و قواعد و بر حسب اندازه های دقیق انجام میگیرد. سقف های این سبک باید دارای سطحی نرم و صاف باشد و رنگ آن نیز اغلب به رنگ سفید و تنالیته های آن از جمله حاجی، شیری و کرمی انتخاب می شود.

توجه داشته باشید که رنگ های متضاد در دکوراسیون کلاسیک چندان مورد توجه نیستند. تنها رنگ های متضاد و مناسب ترکیب سیاه و سفید می باشد. دکوراسیون کلاسیک یکی از سبک های محبوب و پرطرفدار در دکوراسیون داخلی می باشد این سبک فضای مجلل و لاکچری را ایجاد می نماید.

http://belaltour.ir

توسط دکور

دکوراسیون