ایده های ناب برای دکوراسیون اتاق خواب + نمونه کار | azindekor

در صورت تمایل می توانید نقطه مجله خبری آذین دکورات خود در این زمینه را با ما در میان بگذارید. آینه به بیننده تصوری دروغین از یک اتاق بزرگ می دهد و فضای اتاق کوچک این گونه بزرگ جلوه داده می شود. قراردادن آینه در جهت منعکس کردن نور پنجره نیز تنها راه برای هدایت نور به مکان مورد نظر شماست. اگر شما از شانس وجود یک پنجره در اتاق خواب خود بهره مند هستید، می توانید به بهترین شکل از فضای کنار آن برای ایجاد مکانی دنج در جهت مطالعه استفاده نمایید. برای مثال شاید به جای استفاده از یک میز پاتختی بیش تر به استفاده از یک آباژور پایه دار نیاز داشته باشید. بنابراین بهتر است برای خرید وسایل اتاق خواب هوشمندانه عمل کنید.

ست کردن روتختی با فرش، پرده و کاغذ دیواری فضای دلنشینی را ایجاد می کند. هرچه این فرش و پرده ها ساده تر باشند، جلوه اتاق با سن فرزندان شما مطابقت بیشتری دارد. فراموش نکنید که از پرده و فرش هایی که در اتاق نشیمن و پذیرایی استفاده می شود، در قسمت اتاق خواب دخترانه استفاده نکنید. علاوه بر سبک پرده، در انتخاب پرده اتاق خواب باید به فضای در دسترس هم توجه داشته باشید، یعنی پرده ای که برای اتاق خواب های بزرگ و با متراژ بالا خریداری می شود متفاوت از پرده های اتاق خواب کوچک خواهد بود.

  • انتخاب طرح و رنگ مناسب برای پرده در اتاق خواب می تواند زیبایی اتاق خواب را چندین برابر کند.
  • بعد از پایان یک روز هر کسی نیاز به استراحت دارد و باید به فکر کیفیت خواب و استراحتمون باشیم.
  • وسایلی مانند تلویزیون، اینترنت و گوشی همراه خواب عمیق و درست را از هر فردی می‌گیرد.
  • استفاده از فرشی که اندازه کوچکی داشته باشد و یا در مقابل اندازه بزرگی داشته باشد که تمام سطح اتاق را پر کند، انتخاب مناسبی نمی باشد.

پیشنهاد می کنیم اگر فرزند شما در سنی است که می توان برای خرید وسایل با او مشورت کرد، حتما در خرید وسیله های اتاق خواب از او مشورت بخواهید. البته برایشان اهمیت دارد که در بین سایر دوستان و اقوام، دکور اتاق آن ها منحصر به فرد و زیبا باشد. علاوه بر این، دوست دارند فانتزی ها و تصورات ذهنی خود را برای چیدمان اتاق خواب خود به کار گیرند.

دکوراسیون اتاق خواب به سبک مدرن

اگر تخت و میزهای پاتختی را سفید انتخاب می‌کنید، کمدها را از رنگ و طرح دیگری بخرید. بسیاری از طراحان داخلی بر این باورند که بهتر است از خرید یک ست کامل که شامل تمامی المان های مورد نیاز در اتاق خواب می شود، خودداری نمایید. بر این اساس بهتر است تنها نسبت به خرید المان هایی که به آن ها نیاز دارید اقدام نمایید. از این رو انتخاب یک فرش با اندازه مناسب نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.

http://belaltour.ir

علاوه‌ بر این، با کمک فرش می‌توانید رنگ‌های متنوع‌تری را به دکوراسیون خانه اضافه کنید. با انتخاب پرده‌ی مناسب می‌توانید فضای کلی خانه یا اتاق را تغییر دهید. با کمک پرده حتی می‌توانید یک فضا را بزرگ‌تر از آن چیزی که هستن نشان دهید. یکی از روش‌ها برای بزرگ‌تر نشان دادن فضای اتاق، نصب پرده از بالاترین قسمت دیوار و نزدیک سقف است. استفاده از ایده های تزئینی برای طراحی دیوار نکته مهمی است که در طراحی اتاق خواب باید به آن توجه داشته باشید.

فرش و قالیچه برای اتاق خواب

توسط دکور

دکوراسیون